Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление

Різниця між топковою та котельнею

Получение разрешений на газ, необходимые документы, проектирование газопровода и т.д.

Модератор: С.О.К.

Різниця між топковою та котельнею

Сообщение virysia » Пт ноя 16, 2007 2:57 pm

Шановні спеціалісти. Дуже потрібна ваша допомога.
В яких нормативних документах можна знайти чітке розмежування топкової і котельні.
В одній літературі я прочитала, що топкова- це приміщення з котлами сумарною потужністю до 150 кВт, а якщо більше - то це вже котельня. В іншій літературі знайшла, що приміщення називається топковою, якщо потужність одиничного котла не перевищує 100 кВт. Так що з цього правда???
І які документи нормують це на території України ???

Буду дуже вдячна вам за допомогу
:)
virysia
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пт ноя 16, 2007 2:39 pm


Сообщение proekt » Чт ноя 22, 2007 1:11 am

За свою практику такого розмежування не зустрічав :!:

Термін "паливна" (не "топкова" :) ) вживається часто в т.ч. різноманітними інспекціями, проте на мої прохання ніхто ще не наводив документів де його описано.

Тобто, поки мені не доведуть зворотнє, вважаю, термін "паливна" невірним :)

Є котельні, а також інші приміщення де можуть розташовуватись котли, наприклад кухні.

Котельню, при кількісті котлів до двох і одиничній потужності одного котла до 100кВт, ІМХО умовно прийнято "обзивати" паливною виходячи з різноманітних документів на яких "відчувається" різниця між такими котельнями.
Це і "Положення про об"єкти що підлягають комплексній експертизі" і декілька інших документів, одразу і не згадаю. :)

Проте терміну "топочная (паливна)" не зустрічав :!:

Здається в Росії такий термін є, і там є док що його регулює.
Здається у них межа 150 кВт... Але нас то не стосується.

Зрештою поділіться причинами вашого інтересу до термінології - може чимось допоможемо :)

П.С. Проте сам вживаю його в документах, для уникнення "нездорового" інтересу з боку експертів :)
Дайте мне точку опоры и я...засну
Аватара пользователя
proekt
 
Сообщения: 706
Зарегистрирован: Пт янв 13, 2006 2:05 pm
Откуда: Ив-Фр., обл

Re:

Сообщение Антон1990 » Сб авг 15, 2015 8:45 pm

proekt писал(а):За свою практику такого розмежування не зустрічав :!:

Термін "паливна" (не "топкова" :) ) вживається часто в т.ч. різноманітними інспекціями, проте на мої прохання ніхто ще не наводив документів де його описано.

Тобто, поки мені не доведуть зворотнє, вважаю, термін "паливна" невірним :)

Є котельні, а також інші приміщення де можуть розташовуватись котли, наприклад кухні.

Котельню, при кількісті котлів до двох і одиничній потужності одного котла до 100кВт, ІМХО умовно прийнято "обзивати" паливною виходячи з різноманітних документів на яких "відчувається" різниця між такими котельнями.
Це і "Положення про об"єкти що підлягають комплексній експертизі" і декілька інших документів, одразу і не згадаю. :)

Допомогло, дякую
Антон1990
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вс авг 09, 2015 12:37 am

Re: Різниця між топковою та котельнею

Сообщение Тимофей Лебедев » Пт дек 11, 2015 9:55 pm

а какую лучше ставить в частном доме?
Аватара пользователя
Тимофей Лебедев
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: Ср июл 22, 2015 10:01 am

Re: Різниця між топковою та котельнею

Сообщение Давид » Пт дек 02, 2016 2:31 pm

меня тоже интересует этот вопрос
Давид
 
Сообщения: 22
Зарегистрирован: Чт окт 13, 2016 12:35 pm

Re: Різниця між топковою та котельнею

Сообщение Valiik » Вт мар 14, 2017 11:13 pm

Как по мне, то это вообще совсем два разных понятия. Так как котельная - это небольшое помещение, где расположен котел или отопительно оборудование. А топочная или топка - это основная часть печи, котла или камина, предназначенная для горения топлива. Я бы назвал топочной больше вот такой teplodar.in.ua вариант печи-камина, в которой горит топливо и периодически подкидывается. Может у кого-то свое мнение по этому поводу, но у меня лично такое представление об этих двух понятиях.
Аватара пользователя
Valiik
 
Сообщения: 74
Зарегистрирован: Чт май 07, 2015 2:13 pm
Откуда: Киев

Re: Різниця між топковою та котельнею

Сообщение metrik_leha » Вт апр 18, 2017 6:50 pm

топка мне больше нравиться
Аватара пользователя
metrik_leha
 
Сообщения: 743
Зарегистрирован: Вт апр 18, 2017 6:47 pm


Вернуться в Газоснабжение

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1