Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление

Який матеріал ТЕНа кращий мідь чи нержавійка

А здесь Вы можете просто пообщаться на любые интересные темы.

Модератор: С.О.К.

Який матеріал ТЕНа кращий мідь чи нержавійка

Сообщение GoodGirl » Ср май 20, 2026 10:33 pm

Збираюся міняти ТЕН у бойлері і постало питання вибору матеріалу оболонки. У магазинах продаються і мідні, і з нержавіючої сталі. Продавці кажуть різне: одні хвалять мідь за тепловіддачу, інші - нержавійку за довговічність. Що довше служить в реальних умовах? На що ще звернути увагу при покупці?
GoodGirl
 
Сообщения: 1340
Зарегистрирован: Пн мар 20, 2017 3:49 pm
Откуда: Киев


Re: Який матеріал ТЕНа кращий мідь чи нержавійка

Сообщение Onellid » Ср май 20, 2026 10:42 pm

Тут суперечки на форумах тривають роками, але реальність простіша. Мідь має кращу теплопровідність, тобто вода гріється трохи швидше, але вона м'яка і піддається хімічній корозії, якщо у воді багато заліза або кислотність підвищена. Нержавіюча сталь набагато міцніша, вона нейтральна до хімічного складу води і служить зазвичай довше, хоча нагрів відбувається на пару хвилин повільніше, що взагалі не критично. Я після двох згорілих мідних перейшов на якісну нержавійку і взагалі забув про проблеми. Подивись асортимент на https://grepan.ua , у них є обидва варіанти під різні фланці. Зі свого досвіду скажу - бери хорошу нержавіючу сталь, став якісний анод і обов'язково підключай бойлер через заземлення, щоб блукаючі струми не руйнували метал.
Аватара пользователя
Onellid
 
Сообщения: 1681
Зарегистрирован: Вт июн 13, 2017 5:39 pm
Откуда: Киев


Вернуться в Другое

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: Baidu [Spider] и гости: 1